8 Temmuz 2014

Nevkadaş

Bir insan hayatınıza giriyorsa bir nedeni vardır. Çıkıyorsa da. 
Kimisi yıllarca kalır, kimisi aylarca, kimi saatlerce.. Kimi bi' bakıp çıkar. Kişilerden alacağımız ve onlara vereceğimiz şeylerdir gelmelerine neden. Herkesle farklı paylaşımlarda bulunuruz. Çevremiz bizim pasta dilimlerimizdir. Afiyet olsun, yerseniz.

Biraz arkadaş tanımlamaları yapacağım, sonra eğleniriz falan.

Halı Kaydırmazı: Bu tip arkadaşlarımız bizi frenler. Üzerimizde koşup, dizleri üzerinde kayarak hareket çekmeye çalışan kişiler tüm bu aktiviteyi yapsa bile psikolojimiz yerinden oynamaz. Çünkü bizi sağlam tutan, yerimizde sabitleyen arkadaşımız vardır. 

Ertesi Gün Hapı: Sorumsuzlukla olumsuz sonuçlanan olayların ardından koştuğumuz arkadaş modelidir. Ne yaşadıysanız salya sümük anlatırsınız. Beraber kahve içersiniz ya da başka bir meşrubat çok önemli değil. Rahatlarsınız ve yaşadığınız olayların olumsuzluğunu atarsınız.

Çilekli Aseton: Hayatımızdan çıkarmamız gerekenleri çilek kokusuyla halletmemizi sağlayan arkadaştır kendisi. Açık havada kullanıldığında baş ağrısı yapmaz. O yüzden çok samimi olmadan parkta, kafede buluşulmalı az zaman geçirilmelidir.

Asidi Kaçmış Sarı Gazoz: Kan şekeri diplerde olduğunda iyi gelen arkadaştır. Yoksa kendisi uykusuz, aksi, lanettir. Serin hava arkadaşıdır. Sonbaharda idealdir. Belki de sarışındır, bilemezsiniz.

Ağrı Kesici&Ateş Düşürücü: Mevsim geçişlerinde etkili bir arkadaş modelidir. Çevreden vuran rüzgara, çıplak ayakla bastığınız taşlara, hapşırırken ağzını kapayamayan hödüklerden fışkıran mikroplara karşı önleyicidir. Kesilen etlerinize iyi gelir. Ateşinizi çok düşürürse de uzaklaşmak gerekir. 

57 Numara İnce Çorap: Özel günlerimizde açıklarımızı kapatan arkadaştır. Düğün elbisesi, ayakkabısı, çantası, şalı istenir. Tek ortak noktanız ölçülerinizin, ayak numaranızın aynı olmasıdır. Onun dışında tükürük atmazsınız birbirinize.

Günlük Ped: Geçici arkadaştır. İhtiyacınızı görür atarsınız. Mesela "Senin tanıdığın falcıya gidelim mi?" dersiniz. 2 Saat takılırsınız. O kadar. Sık kullanılması zararlıdır, alerji yapabilir.

Kum Saatini Tıkayan Kum Tanesi: Bir hızla, heyecanla gittiğiniz arkadaş buluşmasında zamana çelme takan ve akmasını durduran arkadaştır. Mümkün değil vakit geçmez. Elde telefon sosyal medyada takılırsın ve kimse çevrimiçi olmaz. O derece.

...
Çok daha sayabilirim belki sonra. Belki tüm bu özelliklere sahip 1 kişi de bulunabilir. Belki de bulunmasa daha iyidir. Siz siz olun herkesi görün. Her şeyi de görün. Her şerri görmeseniz de olur. 


0 yorum: