29 Ocak 2014

Ba’s

İnsan dedi… Çay gibi… İnsanı süzersin, içersin.. Bazen çok seversin, çöpüyle içersin. Yazın çok sıcaktır; harareti alır.. Kışın üşürsün, çok soğuk hava vardır, içini ısıtır. Tavşankanıdır, bereketlidir. Kanını emebilir, anemiyi arttırabilir.. 

İnsan dedi.. Ayran gibi.. Zehri alır, uyku getirir.. Yayıktır.. Açıktır, kapalıdır.. Köpürür, köpüğü yutulur.. 

İnsan dedi.. Gazoz gibi.. Bağımlılık yapar.. Gaz yapar.. Asidi yavaştan yakar.. Bayıltır.. Ya da ayıltır?

İnsan dedi.. Kahve gibi.. Uyku kaçırır, acıdır.. Geleceği gösterir.. 40 Yıl hatrı vardır.. Lekesi zor geçer.. 

İnsan.. Su gibi.. Berrak, bulanık, dalgalı, derin, sığ, tuzlu, tatlı.. İçilesi.. 

İnsan sıvıdır.. akışkan.. %Çoku sudur bedenin. 

İnsanın 3 hali vardır. Katı, sıvı, gaz… 

Zaman geçtikçe, sıvı halin devamı, hayat akışının sağlıklılığını olağan kılar. Su akar yatağını bulur.. Ya da bu su hiç durmaz.. Ya da yağdır mevlam su...

Katılaşır insan, donabilir.. Donuk, katı, mat.. Geçirgenliği, geçişkenliği azalır, acıtır. Çaya banmak gerekir, ancak öyle yenir.. Dişli misin? 

Uçar insan, buharlaşır.. Gökyüzünde olur, boşlukta olur, ciğerlerde olur… Görünmez.. Kokar belki.. Ama tok tutmaz. Ölü müdür? 

Sulu insanlar, yani insanın sıvı hali daha özümsenebilir. Sulu insanda 2 kez aynı hatayı yapamazsınız. Akar.. Hatırladın mı? Hı hıı. 

İnsan evrende maddedir. Ve maddenin evren yaşadıkça yok olmayacak tek kemiği popodaki acbü'z-zeneb’tir. (Şimdi popoydu, kalçaydı, orasının adı o değil falan aklınızdan geçirmeyin.)Tüm genetik bilgilerimiz oramızda yüklü. Öldükten sonra tekrar o kemikle var olacağız. Bunun popoda olması çok enteresan tabi. Kuyruk sokumundan tekrar dirileceğiz. Oradan uydurmak daha kabullenebilir bir açıklama tabi. Vuhu.. Ve çok enteresan bugüne kadar ölen tüm insanlara ait bir sürü acbü'z-zeneb var yeryüzünde. Acbü’z zeneb koleksiyonu yapan var mıdır acaba? 

Bir dans çalışmasında ‘dansçının en sevdiği, ‘yer’dir’ ve ‘dünyanın çekirdeğine ulaşan bir kuyruğumuz’un varlığından söz etmiştik. Bunlar hep sonsuz sonlar. Ve kış.. Dön evine kış, karın bekler, niye diye sormaz, hazır yemekler.. Tayyar Ahmet’in sonsuz sayılı günlerine bağlayacağım..


Beyninizi sulandırdıysam ki zaten beyninizin %çoku da su, neyse. 


0 yorum: