31 Mayıs 2013

Taksim Gezi Parkı ☼


Ölüm geliyor aklıma birden ölüm
Bir ağacın gövdesine sarılıyorum.


                          Cemal SÜREYA
_____________________________________


Kışla: Koyun ve keçi sürülerinin gecelediği veya kışın barındığı kapalı ağıl.*

_____________________________________

Gezi Parkını yok edip 'Topçu Kışlası' projesi kararına halk 27.05.2013'ten beri direniyor. Bilinçler betona dönüşmeyen kısıtlı alanlarını, ağaçlarını, parkını korumak için çabalıyor. Kendini kaybeden faşizm halkı zorbalıkla, şafak baskınlarıyla durdurmaya çalışsa da çoğalan bir kalabalık var.  Daha da çoğalsın.
_____________________________________

R.T.E. : 

“Kışlanın bir bölümü müze olabilir, ortası yeşil alan. Diğer bölümünde İstiklal Caddesi’nin devamı niteliğinde alışveriş merkezi. Üstü rezidans ve otel...” 

"Ne yaparsanız yapın biz kararı verdik, verdiğimiz gibi bunu uygulayacağız. Tarihe saygınız varsa önce o Gezi Parkı denilen yerin tarihini araştırın. Biz orada tarihi yeniden ihya edeceğiz. Biz orayı yayalaştıracağız. İnsan için yapıyoruz her şeyi. Herkes orada rahatça gezecek. Bizim Türkiye genelinde diktiğimiz ağaç miktarı fidan yaklaşık 2.5 milyardır. Bu ağaçları bu iktidar dikiyor. Yeter ki ağaç dikme merakı olsun insanların onlara da yer tahsis ediyoruz. Bedelsiz, niye? Çevreciyiz..."
_____________________________________

Çevreci :> 

-Hıı hıı, çok yazmasın, kapat kapat..

Asla iyi niyet olmayan bu durumda, 'kışla' kelimesinin TDK'da yazılı olan 2. anlamında kullanıldığını düşünüyorum.* Sürü psikolojisiyle AVM'lerde oksijensiz beyinler dolaşsın değil mi? Kapitalizm, kapitalist payını alsın değil mi? 
'İnsan=koyun, AVM=ağıl' projesidir bu. Sürüye katılmayanları, ayrılanları, kurtlaştırdığınız polislere kaptırmaya çalışıyorsunuz; beyniniz bilmez, yaptırımlarınız mı bilir? Orantısız gücünüzü teröristte, tecavüzcüde, hırsızda kullanın da kontrollü, yerinde, bilinçli olsun.

Yayalaştıracağız derken? Kimse orada arabayla tur atmıyordu.. Saygınız varsa siz! tarihini araştırın.. Yakın tarihini.. Şimdi gidip bakın. Yayalaştırmaya çalışan siz misiniz, halk mı?

Şehrin orta yerindeki yeşil alanı yok ederek insanlara tahsis edeceğiniz yer neresi? Tekirdağ ya da Kocaeli il sınırı? İstanbul'dan çıksın herkes köylere mi gitsin? Efendim? Analarını da mı alıp gitsinler? Çözümsüz!.. 
____________________________________

İslamiyet yeşil renkle özdeşleşmiştir. Yeşil cennetin rengidir, doğanın rengidir. 
Cennetimize el uzatma! 
Kullanıyorsun! 
Kullanıyorsun! 
Çek ellerini doğamızdan!
Çek dillerini dinimizden!


"Polise en üst makamdan emir geldi => ''Ne yaparsanız yapın, kararımızı verdik'' BU EMRİ YERİNE GETİRMEYEN POLİS, MESLEKTEN İHRAÇ edilecektir."


Biber gazı tatmak istemeyenler:

Şampanyalar değil, dualar eşliğinde köprü açılışı olmuş, ağaçları da duayla mı kestiniz, keseceksiniz? Gaz bombalarını dualarla mı atıyorsunuz? Dua kafanız böyle mi? 

Lütfen televizyonlarınızı kapatın. Yandaş medya yalamalarını izlemeyin. Sosyalmedyadan Taksim'de olanları takip edin, Katılın. Şimdi..


2 yorum:

BangBang dedi ki...

ben bu ülkenin ne dini inancını,ne ahlak anlayışını,ne vicdan,ne insanlık anlayışını çözemedim.Eline sağlık Zeynep.

zeyneptunjupiterdim dedi ki...

Teşekkür ederim..