31 Ocak 2013

62. Çay


        Sürekli yetişmeye çalışıyoruz. Yetişmeye çalıştığımız yerlerde genellikle uzun zamanlar oturmak zorunda kalıyoruz, sabit.


İşe yetiş pc başına otur

Otobüse yetiş otur (%2)

Sinemaya yetiş otur

Tiyatroya yetiş otur

Vapura yetiş

Trene yetiş

Metroya

Buluşmalara

Oturmaya mı geldik? Lilililililiililii..

      Eğer dünyanın bir yerinde eline gitarını almış benimle eş zamanlı siyedili basan biri varsa selam olsun. Birbirimizden asla haberimiz olmayacak. Olmasın.. Akortlar tutmaz falan sorun yaşamayalım. Soğuk bir kuzeyli olabilirsin. Selamlar tatlım.
             Hava gri olduğu sürece kırmızı içtiğim şeylerden enerji yükleyebiliyorum çoğu zaman.

Tavşankanı çay

Nar suyu

Vişne suyu

Şarap

Kuşburnu 


            Tavşankanı muhabbeti çok garip. "Ohh.. miss.. tavşankanı çay" diyoruz. Sanki şehrimizde tavşan avlamak çok zor, ayda yılda bir avlıyoruz.. Onun da çıkan kanını bir karafta biriktirip aile bireyleri aramızda kırışıyormuşuz gibi. Rengi desen olmaz, tutar milleti.. Ayrıca ben -ve büyük bir çoğunluk olduğunu düşünüyorum- daha sık niyet çeken tavşan ve playboy tavşanı görmüşüzdür. Bir de Bugs Bunny falan işte.. Yani öyle avlanılacakmış, eti yenecekmiş zor. O amcalar niyeti çektirmek için sevimli tavşanı kullanarak bizi avlayacak olay bu. Ya da playboy tavşanı erkeklerin beynini avlayacak.

              İşte akla ilk gelenler bunlar bilmeyenler için. Ama ben durmadım araştırdım. Tavşankanı da durmazmış, çok bereketliymiş. Akaaar akaarrmış. Tavşankanı çay da bereketli çay anlamındaymış. Siz hiç sallama tavşankanı çay duydunuz mu? Duyamazsınız; çünkü bir kez sallarsın, ikinciye tutmaz.          Sonuçta günler çok sıkıcı. Soğuk, ıslak falan. Kar bünyem için gereksiz. Soğuk ve acı yemek aynı şeyler benim için. Mazoşistlik. Güneşi hissetmem lazım. Rüzgar yalamasın benim yüzümü, güneş ışınları kavursun, kırışabilirim sorun yok. Sallananın bereketi olmaz. Neymiş? Erken kalkan yol alır.0 yorum: